Radca nie poprowadzi szkolenia w imieniu kancelarii

  • Radca nie poprowadzi szkolenia

    Radca nie poprowadzi szkolenia

Jeśli szkolenie nie będzie związane ze świadczeniem pomocy prawnej, radca prawny nie poprowadzi go w ramach działalności swojej kancelarii. Taką zasadę wprowadziła niedawna zmiana radcowskiego kodeksu etycznego.

Jak przypomina "Rzeczpospolita", zgodnie z § 13 obowiązującego od 1 lipca regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego przedmiotem działalności radcy prawnego (lub spółki, w której jest wspólnikiem) nie może być działalność inna niż świadczenie pomocy prawnej (ewentualnie działalność osób, z którymi radca może prowadzić spółkę). Część radców prawnych zastanawia się, jak to wpłynie m.in. na prowadzenie przez nich szkoleń.

Zdaniem Katarzyny Solgi, która zajmuje się zawodowo zarządzaniem kancelarią i prowadzi na ten temat bloga, przepis może niepotrzebnie utrudnić życie tym radcom, którzy np. prowadzą szkolenia lub sprzedają wzory pism procesowych czy regulaminów.

Arkadiusz Bereza, wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych, zwraca uwagę, że już wcześniej ustawa o radcach prawnych w przypadku wykonywania zawodu radcy prawnego w formie spółek ograniczała przedmiot ich działalności jedynie do świadczenia pomocy prawnej. – Wskazane jest, aby zasadę tę stosować także do kancelarii, jako formy wykonywania zawodu w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej - mówi mecenas Bereza.

Pobrane z www.lex.pl.

  • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry