MS myśli o fuzji adwokatów z radcami

  • MS myśli o fuzji adwokatów z radcami

    MS myśli o fuzji adwokatów z radcami

Nie ma różnic w uprawnieniach adwokatów i radców prawnych – uważa Ministerstwo Sprawiedliwości. Nie wyklucza ich połączenia w przyszłości, a na razie analizuje problem i zapowiada konsultacje.

Jak informuje "Rzeczpospolita", o zamiary ministra sprawiedliwości pytają posłowie w interpelacjach. Poseł Waldemar Buda, radca prawny z Łodzi, nie widzi sensu w utrzymywaniu odrębności korporacji. Nie dostrzega go też Marcin Warchoł (fot.), wiceminister sprawiedliwości odpowiedzialny za zawody prawnicze. Zanim podejmie decyzje, chce jednak analiz i konsultacji z korporacjami.

Marcin Warchoł  uznaje aragumenty za połączeniem zawodów adwokata i radcy prawnego, takie jak potrzeba zunifikowania szkolenia zawodowego, stworzenia spójnego wizerunku i silnego samorządu, wydają się racjonalne i warte rozważenia. Zastrzega jednak, że ze względu na odrębne tradycje i historie zawodu adwokata i radcy prawnego oraz znaczne różnice w liczebności ich przedstawicieli nie sposób ocenić, czy samorządy adwokatów i radców prawnych są gotowe na taką unifikację.

Pobrane z lex.pl.

  • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry