Ministerstwo bierze się za rozwody. Szykuje się poważna zmiana?

  • Ministerstwo bierze się za rozwody. Szykuje się poważna zmiana?

    Ministerstwo bierze się za rozwody. Szykuje się poważna zmiana?

Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza utrudnić sprawy rozwodowe, zmuszając skonfliktowane małżeństwa do przeprowadzenia przed sprawą rozwodową spotkań mediacyjnych.

O planach Ministerstwa Sprawiedliwości poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na swoje nieoficjalne źródła oraz publiczne wypowiedzi przedstawicieli resortu. Jako przykład „DGP” podaje, że na jednym z ostatnich posiedzeń sejmowej komisji ds. petycji Dariusz Cieślik, wiceszef Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości, potwierdził, że urzędnicy pracują nad przepisami, które miałyby zobowiązać skłócone strony do dialogu. Chodzi głównie o rodziców, którzy „niezależnie od wzajemnych animozji, będą w stanie porozumieć się przynajmniej w kwestii wypełniania swoich obowiązków wobec potomstwa”. Ale jak zaznacza „DGP” zmiany być może obejmą nie tylko pary posiadające dzieci.

Pomysł ten nie jest nowy, był wymieniany już w czasie pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości, czyli w 2006 roku.

Eksperci, z którymi rozmawiali dziennikarze „DGP”, podkreślają, że w Polsce jest coraz więcej profesjonalnych ośrodków mediacyjnych. Ich dobra opinia i praca może być zaprzepaszczona, jeśli małżonkowie zostaną zmuszeni do korzystania z ich usług.

Pobrane z gazetaprawna.pl

  • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry