Kasa fiskalna dla prawnika - lekka, sprawna i ładna

  • Kasa fiskalna dla prawnika

    Kasa fiskalna dla prawnika

Już niedługo wielu adwokatów i radców będzie musiało zainstalować urządzenia rejestrujące sprzedaż. Jakie parametry i funkcje kasy fiskalnej usprawnią funkcjonowanie kancelarii?

Rozporządzenie Ministra Finansów z 4 listopada 2014 roku zobowiązało kancelarie prawnicze, które obsługują klientów indywidualnych, do prowadzenia ewidencji z użyciem kasy fiskalnej bez względu na wielkość realizowanego obrotu.

Kasa z elektroniczną kopią paragonów

Pod względem sposobu realizacji kopii paragonów fiskalnych, kasy rejestrujące można podzielić na dwie grupy. W pierwszej znajdują się urządzenia, które wykorzystują dwie rolki papieru termicznego. Na jednej drukują oryginalny paragon fiskalny dla nabywcy usługi, natomiast na drugiej jego kopię.

Kasy tego typu to z reguły mniejszy koszt, ale w szerszej perspektywie oznaczają większe wydatki na materiały eksploatacyjne. Co więcej, do przechowywania papierowych kopii paragonów trzeba przeznaczyć specjalne miejsce - stwierdza kierownik serwisu w Polskim Centrum Kas Fiskalnych, Marcin Ciechowicz.

Drugą grupą są kasy rejestrujące, które drukują jedynie oryginalny paragon fiskalny dla klienta. Zastosowany w nich moduł elektroniczny pozwala bowiem na zapisanie kopii potwierdzenia zapłaty na karcie pamięci SD lub microSD. W tym przypadku wydatek na starcie jest zazwyczaj nieznacznie większy, ale zdecydowanie zmniejszają się koszty związane z zakupem papieru termicznego. Kasa z elektroniczną kopią paragonów umożliwia również zapis danych w dodatkowym miejscu, np. na komputerze lub na płycie DVD. Poza tym, nie wymaga przeznaczenia dodatkowego miejsca do przechowywania papierowych wydruków.

Jeśli weźmiemy pod uwagę obowiązujące przepisy, sposób archiwizacji kopii każdego wydrukowanego potwierdzenia zapłaty ma ogromne znaczenie. Wspomniany dokument należy bowiem przechowywać przez 5 lat od końca roku obrachunkowego, w którym wystawiono oryginalny paragon fiskalny - wyjaśnia ekspert PCKF.

Szybka sprzedaż usług prawniczych

Dobrym rozwiązaniem dla kancelarii prawniczych, które cenią sobie sprawną obsługę klientów, będzie kasa fiskalna z klawiszami funkcyjnymi. Większość dostępnych na polskim rynku urządzeń umożliwia programowanie przycisków szybkiej sprzedaży. W zależności od konkretnego modelu, kasy posiadają nawet do kilkudziesięciu klawiszy tego typu, które dodatkowo można programować w kilku poziomach. Po zdefiniowaniu usługi w bazie towarowej wystarczy przypisać jej jeden z przycisków funkcyjnych. Podczas obsługi nabywcy wystarczy jedno kliknięcie, a kasa automatycznie zarejestruje sprzedaż i wydrukuje paragon. Technologia ta pozwala również na zaprogramowanie szybkiego dostępu do najczęściej używanych funkcji, np. raportów dobowych.

Niewielka i lekka, czyli kasa nie tylko do pracy mobilnej

W dzisiejszych czasach kasy fiskalne oferują nie tylko dostęp do wielu przydatnych funkcji, ale także duży komfort pracy. Dlatego szukając odpowiedniego rozwiązania dla kancelarii prawnej warto rozejrzeć się za lekkim i niewielkim urządzeniem rejestrującym.

Mała kasa znajdzie zastosowanie zarówno podczas mobilnego świadczenia usług, oferującego np. dojazd do klienta, jak i w czasie obsługi w siedzibie firmy. Bez problemu zmieści się w neseserze lub na stanowisku pracy, na którym mamy do dyspozycji niewiele przestrzeni na kolejne urządzenie - wskazuje Ciechowicz.

Solidna konstrukcja i elegancki design

Urządzenia wykorzystywane w firmie, niezależnie od reprezentowanej branży, powinny być funkcjonalne i wygodne w obsłudze. Jednakże, szczególnie w przypadku działalności prawniczych znaczenie ma również design używanych rozwiązań technologicznych. Co więcej, wygląd urządzenia może być nawet jedną z pierwszych rzeczy, na którą klient zwróci uwagę podczas świadczenia usługi. W związku z tym warto pomyśleć o eleganckiej i wykonanej z wysokiej jakości materiałów kasie fiskalnej. Zadanie nie jest trudne, gdyż producenci urządzeń rejestrujących coraz większy nacisk kładą na solidnie wykonanie. Co więcej, poszczególne modele kas są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Dzięki temu można wybrać urządzenie, które będzie dostosowane do wystroju wnętrza w miejscu pracy lub spełni oczekiwania względem gustu użytkownika, a jednocześnie zagwarantuje wiele lat niezawodnej pracy.

Pobrane z www.kancelaria.lex.pl.

  • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry