Doręczenia Sądowe coraz skuteczniejsze

  • Doręczenia Sądowe

    Doręczenia Sądowe

Pojawia się coraz mniej skarg na nowy system doręczeń sądowych. Po początkowych kłopotach sytuacja się stabilizuje - informuje "Rzeczpospolita".

Sędziowie, prokuratorzy i pełnomocnicy coraz lepiej oceniają system doręczeń przesyłek sądowych. Chwalą pomysł doręczycieli dedykowanych i EPO, czyli elektroniczny system powiadomienia, wciąż narzekają natomiast na awizowanie.

– Z zebranych przez nas opinii adwokatów wynika, że sytuacja się poprawiła, m.in. w zakresie szybkości doręczeń i standardu punktów odbioru – mówi Rafał Dębowski, sekretarz Naczelnej Rady Adwokackiej.

Nowy system doręczeń coraz bardziej podoba się też zwykłym odbiorcom, którzy cieszą się ze zwiększenia liczby miejsc, w których mogą odbierać przesyłki.

Problemem wciąż są awiza - nowy operator nie wprowadził bowiem procedur drugiego awizowania korespondencji. Eksperci zauważają jednak, że było to problematyczne również przed zmianą podmiotu doręczającego przesyłki.

– Dobrze, że to pilotaż, bo można wyeliminować wady. - komentuje Sędzia Waldemar Żurek, rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie.

Źródło: "Rzeczpospolita", stan z dnia 26 stycznia 2015 r.

Pobrane z www.kancelaria.lex.pl.

  • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry