Nie będzie „spółki za złotówkę” w tej kadencji

  • Nie będzie „spółki za złotówkę” w tej kadencji

    Nie będzie „spółki za złotówkę” w tej kadencji

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych, której ważnym elementem było wprowadzenie modelu „spółka za złotówkę”, czyli obniżenia wymaganego kapitału zakładowego, nie zostanie uchwalona.

Jak przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”, przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości  wielokrotnie zapewniali, że to kluczowy projekt, który ułatwi zakładanie spółek obywatelom rozpoczynającym własny biznes. Ale nie ułatwi. Powód jest prozaiczny. „Wniesionemu projektowi (...) nie zostanie nadany bieg z uwagi na harmonogram prac parlamentarnych” – poinformowała ministra Borysa Budkę kancelaria premiera.

Jeszcze w drugiej połowie lipca minister Budka apelował, aby rząd możliwie najszybciej zaakceptował dokument przygotowany przez jego resort. Nowelizacja miałaby ułatwić prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a jednocześnie wzmocnić ochronę wierzycieli takich spółek. W tej kadencji odbędą się już tylko trzy posiedzenia Sejmu, więc politycy uznali, że to inne projekty, a nie nowelizacja ksh, powinny mieć priorytet.

Pobrane z www.lex.pl.

  • Aktualności
Script logo
Script logo
Do góry